Defragmentacja – jak skutecznie to zrobić?

defragmentacja

Defragmentacja skuteczna – jaki użyć program?

Defragmentacja to działanie mające na celu przywrócenia spójności plików rozmieszczonych na dysku twardym czyli odwrócenie procesu fragmentacji.

Najczęściej mamy do czynienia z dwoma rodzajami fragmentacji:

– większe pliki są zapisywane we fragmentach porozrzucanych po fizycznej powierzchni dysku, co bardzo wydłuża czas dostępu do danych i powoduje że dysk musi intensywniej pracować.
– na powierzchni dysku występują przerwy w zapisanych danych (grupach plików) – są to najczęściej miejsca po usuniętych plikach, a które nie zostały zapełnione nowymi informacjami.
Oba rodzaje fragmentacji zmniejszają wydajność dysku twardego, w którym głowica musi „skakać” po powierzchni talerzy i zbierać niezbędne użytkownikowi dane. To spowalnia dysk i powoduje szybsze zużycie mechaniczne.
  Click to listen highlighted text! Defragmentacja skuteczna – jaki użyć program? Defragmentacja to działanie mające na celu przywrócenia spójności plików rozmieszczonych na dysku twardym czyli odwrócenie procesu fragmentacji. Najczęściej mamy do czynienia z dwoma rodzajami fragmentacji: – większe pliki są zapisywane we fragmentach porozrzucanych po fizycznej powierzchni dysku, co bardzo wydłuża czas dostępu do danych i powoduje że dysk musi intensywniej pracować. – na powierzchni dysku występują przerwy w zapisanych danych (grupach plików) – są to najczęściej miejsca po usuniętych plikach, a które nie zostały zapełnione nowymi informacjami. Oba rodzaje fragmentacji zmniejszają wydajność dysku twardego, w którym głowica musi „skakać” po powierzchni talerzy i zbierać niezbędne użytkownikowi dane. To spowalnia dysk i powoduje szybsze zużycie mechaniczne.
Defragmentacja

Dobry program do defragmentacji

Auslogics Disk Defrag Pro defragmentuje dyski i partycje całego komputera. Pozwala wybrać jeden z czterech technik optymalizacji dysku, a nawet posiada specjalne algorytmy dla SSD. Auslogics Disk Defrag Pro to profesjonalna edycja ulubionego defragmentatora dysku, który zapewnia jeszcze większą prędkość na dysku twardym, dzięki nowej technologii i  nowych algorytmów optymalizacji defragmentacji czasu rozruchu.
  Click to listen highlighted text! Dobry program do defragmentacji Auslogics Disk Defrag Pro defragmentuje dyski i partycje całego komputera. Pozwala wybrać jeden z czterech technik optymalizacji dysku, a nawet posiada specjalne algorytmy dla SSD. Auslogics Disk Defrag Pro to profesjonalna edycja ulubionego defragmentatora dysku, który zapewnia jeszcze większą prędkość na dysku twardym, dzięki nowej technologii i  nowych algorytmów optymalizacji defragmentacji czasu rozruchu.
defragmentacja twardego dysku

Program ten pozwala na defragmentację plików, które są niedostępne podczas pracy systemu, jak również umieszczanie plików optymalizować na dysku twardym w celu zapewnienia szybszego dostępu i najbardziej efektywne działanie. Wielorakie opcje planowania pozwala łatwo utrzymać niezmiennie wysoką szybkość dysku twardego.

Główne zalety:

– Defragmentuje pliki systemowe (MFT, plik stronicowania, hiberfil, etc.)
– Oferuje wybór algorytmów optymalizacyjnych 4 dysków
– Nie tylko  wykonuje defragmentację, ale zapobiega dalszemu rozdrobnieniu
– Wykorzystuje specjalne algorytmy SSD i napędów obsługujących VSS
– Wyświetla szczegółowe raporty i wykresy wydajności
  Click to listen highlighted text! Program ten pozwala na defragmentację plików, które są niedostępne podczas pracy systemu, jak również umieszczanie plików optymalizować na dysku twardym w celu zapewnienia szybszego dostępu i najbardziej efektywne działanie. Wielorakie opcje planowania pozwala łatwo utrzymać niezmiennie wysoką szybkość dysku twardego. Główne zalety: – Defragmentuje pliki systemowe (MFT, plik stronicowania, hiberfil, etc.) – Oferuje wybór algorytmów optymalizacyjnych 4 dysków – Nie tylko  wykonuje defragmentację, ale zapobiega dalszemu rozdrobnieniu – Wykorzystuje specjalne algorytmy SSD i napędów obsługujących VSS – Wyświetla szczegółowe raporty i wykresy wydajności

defragmentacja - statystyki

Jak uzyskać legalnie i za darmo licencję?

Na ten program można uzyskać: roczną  licencję na 3 komputery za darmo. Pobieramy program, wypełniamy formularz rejestracyjny ( aby uzyskać kod) i instalujemy program wpisując kod  w okresie promocyjnym.
  Click to listen highlighted text! Jak uzyskać legalnie i za darmo licencję? Na ten program można uzyskać: roczną  licencję na 3 komputery za darmo. Pobieramy program, wypełniamy formularz rejestracyjny ( aby uzyskać kod) i instalujemy program wpisując kod  w okresie promocyjnym.

Link do strony promocyjnej:

Kliknij tutaj i przejdź na stronę promocji

Promocja trwa jeszcze – patrz na pasek z odliczaniem na górze strony. Jeżeli nie widać paska z odliczaniem czasu to znaczy że promocja się zakończyła.

 

mm

O Bogusław Górecki

Pedagog, katecheta, elektronik. Od wielu lat interesuje się technikami multimedialnymi i interpersonalnymi w internecie, w nauczaniu online oraz różnymi formami kontaktu ułatwiającymi dialog.

Dodaj komentarz